Понеділок, 2024-05-20, 11:14 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Презентації [44]
Вхід на сайт

Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook
  • Лавківська школа І-ІІ ступенів
    Головна » Файли » Корисні матеріали » Презентації

    ОСВІТНЯ ПРОГРАМА ЛАВКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
    2019-08-22, 11:07 AM

    «Погоджено»

    Рішенням педагогічної ради

    Лавківської ЗОШ І-ІІ ступенів

    від 29.05.2019 року

    «Затверджено»

    Директор ЗЗСО

    ________________ Л.Васьо

     

     

     

     

    ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

    ЛАВКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

    І – ІІ СТУПЕНІВ

    МУКАЧІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

    на 2019/2020 навчальний рік

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    2019 рік

    Структура

    освітньої програми

    Лавківської ЗОШ I-II ступенів

    Розділ 1. Призначення школи та засіб його реалізації.

    Розділ 2. Опис "моделі" випускника школи

    Розділ 3. Цілі та задачі освітнього процесу школи

    Розділ 4. Навчальний план та його обґрунтування

    Розділ 5. Перелік навчальних програм

     

    Розділ 1.

    Призначення школи та засіб його реалізації

    Духовна сила нації – творчий потенціал народу, глибоке усвідомлення надбання українців минулих років. Найважливіше завдання сучасної школи - розвивати творчі здібності учнів, допомагати їм реалізовувати свої таланти. Всебічний і гармонійний розвиток особистості передбачає єдність її освіченості, вихованості, загального розвитку. Виходячи з завдань сучасної школи, процес навчання покликаний забезпечувати три функції – освітню, виховну, розвиваючу.

    Навчання має комплексний вплив на особистість, незважаючи на те, що освітня функція найбільш специфічна для даного процесу. Сама освіта передбачає формування не лише знань і умінь, але й певних якостей, світогляду, ідейності, моральності особистості та ін. Умовне виділення освітньої, виховної і розвиваючої функції є корисним у практичній діяльності вчителя, особливо при плануванні завдань навчання.

    Освітня функція передбачає, в першу чергу, засвоєння наукових знань, формування спеціальних і загально-навчальних умінь і навичок. Наукові знання передбачають факти, поняття, закони, закономірності, теорії, узагальнену картину світу. У відповідності з освітньою функцією вони повинні стати надбанням особистості, ввійти в структуру її досвіду. Найповніша реалізація цієї функції повинна забезпечити повноту, систематичність і усвідомленість знань, їх міцність і дієвість. Це вимагає такої організації процесу навчання, щоб із змісту навчального предмета, що відображає відповідну галузь наукового знання, не випадали елементи, які є важливими для розуміння основних ідей і суттєвих причинно-наслідкових зв'язків, щоб у загальній системі знань не утворювалося пустот. Знання повинні бути належним чином впорядковані, набуваючи все більшої стрункості й логічної впорядкованості, щоб нові знання випливали з раніше засвоєних і прокладали шлях до наступних знань.

    Конкретним результатом реалізації освітньої функції є дієвість знань, що виражається в свідомому оперуванні ними, у здатності мобілізувати попередні знання для отримання нових, а також сформованість найважливіших як спеціальних, так і загально-навчальних умінь і навичок.

    Спеціальні уміння і навички — це специфічні для певного навчального предмета і галузі науки практичні уміння й навички. Наприклад, з фізики і хімії - це розв'язування задач, проведення лабораторних дослідів, показ демонстрацій, здійснення дослідницьких робіт. З географії – робота з картою, географічні вимірювання, орієнтування за допомогою компасу та інших приладів. З математики — розв'язування задач, робота з обчислювальними машинами різних типів, з логарифмічною лінійкою, з моделями та ін. З ботаніки і біології - робота з гербаріями, муляжами, колекціями, препаратами, мікроскопами.

    Крім спеціальних умінь і навичок у процесі навчання учні оволодівають загально-навчальними уміннями і навичками, які мають відношення до всіх предметів, наприклад, навичками роботи з книгами, довідниками, читання й письма, бібліографічним апаратом, раціональної організації домашньої праці, дотримання режиму дня тощо.

    Процес навчання поряд з освітньою реалізує й виховну функцію, формуючи в учнів світогляд, моральні, трудові, естетичні, етичні уявлення, погляди, переконання, способи відповідної поведінки і діяльності в суспільстві, систему ідеалів, відношень, потреб, фізичну культуру, тобто сукупність якостей особистості. Об'єктивно навчання не може не виховувати певних поглядів, переконань, відношень, якостей особистості. Формування особистості взагалі неможливо без засвоєння системи моральних та інших понять, норм і вимог.

    Між освітою і вихованням існує не однобічний зв'язок: від навчання до виховання. Процес виховання при правильній організації негайно виявляє благодатний вплив на навчання, оскільки виховання дисциплінованості, організованості, суспільної активності та інших якостей створює передумови для більш активного й успішного навчання. Власне, без належної вихованості учнів ефективний процес навчання неможливий.

    Таким чином, головне завдання педагогічного колективу Лавківської ЗОШ I-II ступенів – в повній мірі реалізувати та гармонійно поєднати реалізацію всіх аспектів у навчанні:

    • системою уроків, які передбачають завдання освіти, виховання і розвитку учнів;

    • змістом діяльності учителя і учнів, який забезпечував би реалізацію всіх трьох видів завдань;

    • різноманітністю методів, форм і засобів навчання;

    • в процесі контролю і самоконтролю навчання і при аналізі його результатів, причому одночасно оцінюється якість реалізації всіх функцій, а не однієї з них.

    Сукупність цих вимог при побудові процесу навчання підносить його на якісно новий рівень, при якому комплексно реалізуються завдання, що стоять перед школою.

    Розділ 2

    Опис "моделі" випускника школи

    Випускник Лавківської ЗОШ I-II ступенів – це людина освічена, що самостійно здобуває знання, готова до прийняття морально виправданих рішень. Отже, сучасний випускник вміє усвідомлювати різноманіття життєвих цінностей (свобода, співпраця, повага іншої особистості), особисту самоцінність. Вміє здійснювати вибір: жити й працювати в різновіковому колективі. Здатний планувати своє життя у відповідності з метою, приймати рішення. Має життєвий досвід діяльності в групі: під керівництвом, самостійно, в парі, з книгою, з документами, з приладами, з комп’ютером.

    Основні характерологічні орієнтири особистості випускника - вільна особистість. Особистість, що має високий рівень самосвідомості, громадянськості та самодисципліни. Така, що поважає себе, усвідомлює свою цінність та цінність іншої особистості, здатна нести відповідальність перед собою та суспільством. Гуманна особистість – проявляє милосердя, доброту, здатність до співпереживання, терпимість і доброзичливість. Готова надати допомогу, прагне до миру й розуміє цінність людського життя. Духовна особистість – має потребу до пізнання й самопізнання, рефлексії, має потребу в красі й спілкуванні. Творча особистість – наділена розвинутими здібностями, зананнями, вміннями, навичками, розвинутим інтелектом. Практична особистість – знає основи компютерної гармотності, професійної підготовки, має естетичний смак, гарні манери, знає й поважає. Це людина, яка є прихильником здорового способу життя.

    Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів початкової школи. Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях.

    Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості перевіряти його на практиці й встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньопредметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно-діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

    Таким чином, педагогічний колектив Лавківської ЗОШ I-II ступенів повинен виховувати випускника, який здатний до самовизна­чення й самореалізації.

     

    Розділ 3

    Цілі та задачі освітнього процесу школи

    Збереження здоров’я дітей належить до головних завдань школи. Тому формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється не лише в рамках предметів "Фізична культура" та "Основи здоров'я", а інтегрується у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових освітніх програм.

    Змістове наповнення предмета «Фізична культура» у 5-9 класах формується самостійно з варіативних модулів відповідно до статево-вікових особливостей учнів, їх інтересів, матеріально-технічної бази навчального закладу, кадрового забезпечення, регіональних та народних традицій. Через варіативні модулі можуть реалізовуватись різні види спорту.

    Вибір форм і методів навчання в учнів 5-9 класів вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів. формами організації освітнього процесу можуть бути екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, конференції, форуми, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки, навчально-практичні заняття, Оглядова конференція (для 8-9 класів). Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

    Компетентності учнів 5-9 класів такі як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість,фінансова грамотність, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях. Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загально предметних компетентностей, окремих предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища. Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

    Реалізація змісту освіти, визначеного Державним стандартом, також забезпечується вибірково-обов’язковими предметами («Інформатика», «Технології»).

    Вивчення предметів здійснюватиметься за чинними програмами відповідно до переліку програм, підручників та посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в загальноосвітніх навчальних закладах у 2019/2020 навчальному році.

    Розділ 4

    Навчальний план та його обґрунтування

    При формуванні робочого навчального плану враховано вимоги Закону України «Про освіту» від 5.09.2017р № 2145-VIII, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 24 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» , а також типовими освітніми програмами, розробленими на їх основі та затвердженими наказами МОН від 20.04.2018 № 405, від 20.04.2018 № 406, від 20.04.2018 № 407, від 20.04.2018 № 408.

    У Лавківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів у 2018/2019 навчальному році в 9 класах буде навчатися 121 учнів. Середня наповнюваність класу становить 13 учнів.

    Робочі навчальні плани на 2018/2019 навчальний рік складено:

    • для 1-2 х класів - за Типовими навчальними планами початкової школи, з українською мовою навчання згідно Таблиці 1 до Типової освітньої програми відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.08.2017 р. №1181
    • для 3-4-х класів - за Типовими навчальними планами початкової школи, з українською мовою навчання, згідно Таблиці 1 до Типової освітньої програми відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018р. №407
    • для індивідувального навчання для 9-го класу для дітей із порушенням опорно рухового апарату у поєднанні із затримкою психічного розвитку з навчанням українською мовою

    згідно додатку 15 до наказу МОН України від 22.04.2014 р. №8504

    • для 5-9-х класів Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня (з українською мовою навчання), таблиці 1 до Типової освітньої програми відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 р. №405

    Варіативна складова.

    Години варіативної складової у робочому навчальному плані школи передбачаються:

    • для початкової школи години варіативної складової відведено на вивчення окремих предметів інваріантної складової, а  саме

    3 клас – українська мова – 1 години, християнська етика -1 година.

    4 клас – українська мова – 1 години, християнська етика -1 година.

    • для 5-9 класів години варіативної складової відведено на вивчення окремих предметів інваріантної складової,та факультативів а саме :

    5 клас

                    Українська мова– 0,5 години

    Основи християнської етики- факультатив        - 1 година

    Фінансова грамотність- курс за вибором – 1 година

    6 клас -  Математика– 1 година

    Українська мова– 0,5 години

    Біологія– 0,5 годин.

    Фінансова грамотність- курс за вибором – 1 година

    7 клас

    Українська мова  - 0,5 години

    8 клас – Українська мова– 1 година

    Біологія- 1 година

    Українська мова – 0,5 години

    Хімія- 0,5 години

    9 клас -  Алгебра– 1 година

    Українська мова - 1 година

     Основи християнської етики- факультатив        - 1 година

     

     

    Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 3-4-х класів закладів загальної середньої освіти складає 2695 годин/навчальний рік:

    для 3 класу – 910 годин/навчальний рік,

    для 4 класу– 910 годин/навчальний рік,

    для 5 класу – 1050 годин/навчальний рік,

    для 6 класу – 1155 годин/навчальний рік,

    для 7 класу – 1172,5 годин/навчальний рік,

    для 8 класу – 1207,5 годин/навчальний рік,

    для 9 класу – 1260 годин/навчальний рік,

    При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків у 2-4 класах – 40 хвилин, 5-9 класах – 45 хвилин.

    Навчальні плани включають інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додатковий час на навчальні курси за вибором, факультативи, індивідуальні та групові заняття. Навчальний час, передбачений на варіативну складову може бути використаний на предмети інваріантної складової, на проведення індивідуальних та групових занять.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Категорія: Презентації | Додав: Dorian
    Переглядів: 232 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2024